1. Przeżywamy XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na MISJE ŚWIĘTE. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: MISJE SERCEM KOŚCIOŁA;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególnie: rodzinom za ofiary na kwiaty na nasze ołtarze, za wsparcie funduszu zakrystii i zespołu CARITAS (św. Antoni), Paniom za poniedziałkowe plewienie;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków, są jeszcze książeczki – można zabrać w zakrystii.

1. W TYM TYGODNIU:

– zapraszam na nabożeństwa różańcowe do kościoła, gdy nie możemy przyjść – módlmy się w kościele domowym;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.30 spotkanie marianek;

– w sobotę i niedzielę parafia NSPJ w Raciborzu gościć będzie relikwie bł. rodziny Ulmów.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na rzecz naszej parafii;

– o godz. 7.00 i 9.30 modlitwę różańcową proszę, aby prowadziły Róże;

– tego dnia na Mszach św. gościć będziemy siostry z Annuntiaty, które złożą świadectwo misyjne. Po Mszach będzie można wesprzeć ich działalność ofiarą.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł oraz RÓŻAŃCE wykonane przez CARITAS (10 zł) oraz różańce – dziesiątki (5 zł).

1. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na 2024 rok. Zapraszam najpierw tych, którzy będą przeżywać jubileusze i okrągłe urodziny – zachęcam do wcześniejszego zarezerwowania dogodnego terminu. Można pobierać kartki na wypominki listopadowe – proszę o czytelne pismo, składać je można u kościelnych w zakrystii.

1. PROGRAM NAWIEDZENIA RELKIWI RODZINY ULMÓW KOŚCIELE SERCA PANA JEZUSA W RACIBORZU:

– 28 października: 17.15 – Przywitanie relikwii w diecezji. Różaniec o pokój na świecie; 18.00 – Msza św.; 19.00 – Czuwanie dla rodzin; 20.00 – Różaniec o poszanowanie życia; 21.00 – Apel Jasnogórski; Indywidualna modlitwa do godz. 22.00.

– 29 października: Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po każdej Eucharystii modlitwa za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów;
po Mszy św. o godz. 10.30 modlitwa z dziećmi. Indywidualna modlitwa do godz. 13.00.

1. Spotkanie Prezydenta Raciborza z mieszkańcami naszej dzielnicy Studzienna odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 października o godz. 17.00 w budynku szkoły.