1. Przeżywamy XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ i ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków, są jeszcze książeczki – można zabrać w zakrystii.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. Tego dnia wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych. Msza wieczorna w int. naszych organistów;

– w piątek wspomnienie świętych Męczenników wietnamskich;

– w sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.30 spotkanie Marianek. Tego dnia odbędzie się zbiórka złomu.

.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii;

– z racji święta patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o 16.30 Msza za naszych ministrantów i rodziny z których pochodzą.

.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł.

 

 

 

  1. W niedzielę 19 listopada br. obchodzić będziemy VII Światowy Dzień Ubogich, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Biskup opolski Andrzej Czaja zachęca wszystkich diecezjan, aby w parafiach szczególnie w tym dniu objąć modlitwą osoby ubogie i potrzebujące, a także, na miarę swoich możliwości, zorganizować dla nich konkretną pomoc. Pięknym gestem solidarności może stać się wsparcie finansowe na rzecz Domów Nadziei w Opolu i Dylakach, które są prowadzone przez s. M. Aldonę Skrzypiec SSpS, jałmużnika biskupa opolskiego. Można je wesprzeć poprzez wpłaty na diecezjalne konto: 86 1240 5178 1111 0010 8711 8310 z dopiskiem „na potrzeby ubogich”.

 

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Ławka organizuje wyjazd dla młodzieży (od 18 do 30 roku życia) na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie (stolicy Słowenii), które odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. Spotkanie młodych organizuje Wspólnota Taize. Koszt wyjazdu uzależniony jest od ilości uczestników; maksymalny koszt wyniesie 570 zł + 80 €. Przy większej liczbie uczestników koszt będzie wynosił 380 zł i 80 €. Więcej informacji i zapisy (od 14 do 27 listopada br.) na stronie internetowej www.lawka.org.

 

  1. Zmarł Jan Schwarzer, l. 67, zam. w DPS w Gorzycach (wcześniej ul . Urbana). Pogrzeb w środę o 10.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…