1. Przeżywamy NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny;

– dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii, tradycyjnie wystrój świąteczny pozostawiamy w kościele do 2 lutego i śpiewamy niektóre kolędy;

– składam w imieniu sióstr z Annuntiaty i własnym podziękowanie dla tych Parafian, którzy przyjęli KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. Na rzecz dzieci z Kolumbii zebrano 7233,60 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, naszym Mariankom, ich rodzicom i wszystkim zaangażowanym!

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– od poniedziałku do piątku Msze święte o 6.30, nie ma Mszy szkolnej;

– w sobotę KOLĘDA DODATKOWA, można zapisać się w zakrystii.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Konferencja Rodziny Franciszkańskiej informuje, że z okazji rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 r. (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania Pańskiego) udadzą się z wizytą do kościoła, w którym pełnią posługę Bracia Franciszkanie i pomodlą się przed ustawionym tam żłóbkiem.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Ławka” serdecznie zaprasza do udziału w Ekumenicznej Modlitwie Młodych, która odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2024 r. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele. W programie: nabożeństwo w duchu Taizé, a następnie spotkanie przy herbacie. Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej www.lawka.org.

 

  1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Motocyklowe kolędowanie przy żłóbku, które odbędzie się w niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Raciborzu-Oborze. Po kolędowaniu organizatorzy zapraszają na ognisko i domowe ciasta. W czasie kolędowania odbędzie się zbiórka przeznaczona na posiłki dla ubogich, które przygotowują Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu (klasztor Annuntiata).