1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególnie  za ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – 700 zł;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek Msza o 6.30, od środy powróci zwyczajny układ tygodnia;

– w środę Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;

– w piątek od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi;

– w sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.30 spotkanie marianek.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (Niedzielę Słowa Bożego):

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii;

zgodnie z wolą Papieża Franciszka, III niedziela Okresu Zwykłego każdego roku ma być przeżywana w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

 

  1. Konferencja Rodziny Franciszkańskiej informuje, że z okazji rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 r. (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania Pańskiego) udadzą się z wizytą do kościoła, w którym pełnią posługę Bracia Franciszkanie i pomodlą się przed ustawionym tam żłóbkiem.

 

  1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Motocyklowe kolędowanie przy żłóbku, które odbędzie się w niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Raciborzu-Oborze. Po kolędowaniu organizatorzy zapraszają na ognisko i domowe ciasta. W czasie kolędowania odbędzie się zbiórka przeznaczona na posiłki dla ubogich, które przygotowują Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu (klasztor Annuntiata).

 

  1. PODSUMOWANIE KOLĘDOWE: Składam serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie w domach odwiedzin duszpasterskich, dziękuję za przyjazną atmosferę i wspólną modlitwę. Kolędę przyjęło 296 rodzin, złożone ofiary wyniosły przeszło 27.000 zł. Dziękuję za troskę o naszą parafię, co często wybrzmiewało w rozmowach. Problemem duszpasterskim, który dostrzega wielu jest odchodzenie młodego pokolenia od wiary i praktyk religijnych. Wiele osób pytało: Proszę księdza, co robić? Trudno udzielić odpowiedzi, która byłaby na to lekarstwem, ale pewną mądrość zawiera łacińska sentencja: Verba docent, exempla trahunt – Słowa uczą, przykład pociąga. Rzeczą, którą warto przemyśleć, jest wprowadzanie do tematu rozmów z młodymi takich tematów jak np. po co żyjemy? Kim jest Pan Bóg? Co będzie po śmierci? Przecież tak wiele słyszymy o tym w kościele, to sprawy podstawowe, warto wprowadzać młodych na taki poziom refleksji. Raz jeszcze chcę podziękować wszystkim za przyjęcie kolędy i udział w życiu parafialnym. Dziękuję za zamówione intencje mszalne, których wielka ilość jest budująca. Msza święta i modlitwa w jej czasie, a szczególnie intencja, którą kapłan niejako „kładzie na ołtarzu” to największa moc i siła tej ziemi, cieszę się, że w naszej parafii jest tak wielka świadomość tej sprawy. Szczęść Boże wszystkim!