1. Przeżywamy XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, za ofiary na kwiaty i ofiarowane kwiaty ogrodowe!

1. W TYM TYGODNIU:

– we poniedziałek wspomnienie  świętych Marty, Marii i Łazarza. Od godz. 7.00 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła, zapraszamy do pomocy;

– w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;

– w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

– przypadną pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszy w czwartek krótkie nabożeństwo o powołania do Służby Bożej, w piątek od 17.00 adoracja i spowiedź, o 17.30 nabożeństwo I piątkowe, o 18.00 Msza I – piątkowa – zbiorowa (intencje można składać przed Mszą w zakrystii). W sobotę od 7.00 adoracja i praktyki I – sobotnie.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– w czasie Mszy świętych siostra Barbara podzieli się świadectwem o swej pracy misyjnej, po Mszach będzie można wesprzeć jej pracę ofiarą do puszek.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. Tegoroczna PIESZA PIELGRZYMKA OPOLSKA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dniach 12 – 17 sierpnia. Zapisy w parafiach miejskich. Koszt: 80 zł.
  3. W niedzielę 4 sierpnia 2024 r. na Górze Świętej Anny odbędzie się 22. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Grocie Lurdzkiej. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Adama Parszywka SDB.
  4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Michał Wicha, Racibórz – Studzienna, ul. Kopca i Katarzyna Woniakowska, Pilszcz, ul. W. Polskiego (zap. II)

1. Pomódlmy się za zmarłego Andrzeja Kruczek, l.60, dawniej mieszkał przy ul. Bojanowskiej. Wieczny odpoczynek…