1. Przeżywamy XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, za ofiary na kwiaty i ofiarowane kwiaty ogrodowe! Dziękuję Parafiankom (6 osób) za plewienie w miniony poniedziałek;

– dziękuję siostrze Barbarze za misyjne świadectwo. Po Mszach można złożyć ofiarę do puszki na wsparcie jej posługi.

1. W TYM TYGODNIU:

– we wtorek święto Przemienienia Pańskiego;

– w czwartek wspomnienie św. Dominika;

w piątek wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża;

– są wolne intencje mszalne, można je zarezerwować w zakrystii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. Tegoroczna PIESZA PIELGRZYMKA OPOLSKA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dniach 12 – 17 sierpnia. Zapisy w parafiach miejskich. Koszt: 80 zł.
  3. W dniach 10-12 sierpnia odbędą się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Program: w sobotę 10 sierpnia o godz. 18.00, na placu przed sanktuarium, Msza św. z Nieszporami; w niedzielę godz. 9.00 – okazja do sakramentu pokuty; godz. 10.00 – modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową; godz. 11.00 – uroczysta suma odpustowa; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka. Obchody zakończy poniedziałkowa (12 sierpnia) Msza św. dla pielgrzymów 48. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę sprawowana o godz. 17.00.
  4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Michał Wicha, Racibórz – Studzienna, ul. Kopca i Katarzyna Woniakowska, Pilszcz, ul. W. Polskiego (zap. III)