1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare):
  • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych;
  • Gorzkie Żale śpiewamy przed sumą (o godz. 9.20);
  • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

1.  Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św.

1. Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości uprzejmie informują, iż w środę, 29 marca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu przy ul. Zamkowej 2 w godz. od 12.00 do 17.00 odbędą się Powiatowe Targi Pracy. W trakcie targów przedstawione zostaną lokalne oferty pracy, zagraniczne oferty pracy (z Czech, Słowacji, Niemiec) w ramach sieci Eures, oferty edukacyjne szkół policealnych i wyższych oraz wspierających przedsiębiorczość. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z konsultacji i porad ekspertów. Zapraszamy!

1. W piątek, 31.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. szkolna.

1. W sobotę, 1.04. rano Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników, a po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami – w Wielkim Tygodniu.

1. Za tydzień, 2.04. przeżywać będziemy V Niedzielę Wielkiego Postu:
  • kolekta w tym dniu na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne;
  • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
  • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć (zapowiedź I):
  • Marcin Koza – Racibórz oraz Magdalena Mróz – Stary Sącz;
  • Michaela Zygmund – Racibórz oraz Patryk Kudla – Turze;
  • Adriana Jureczka – Racibórz oraz Bartosz Zemlak – Kędzierzyn-Koźle.

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu ogłasza nabór do przedszkola oraz szkoły:

*** Przedszkole: Rejestracja kandydatów przystępujących do naboru – wprowadzanie do systemu wniosków przez rodziców odbywa się od 15.03. do 29.03.2017 godz.15.00, link do systemu znajduje się na stronie internetowej przedszkola. Osoby nieposiadające dostępu do Internetu wypełniają go odręcznie. Wnioski w formie papierowej można pobrać w każdym przedszkolu lub wydrukować ze strony internetowej.

*** Szkoła: Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej odbywa się od 13.03.2017 do 31.03.2017, wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły bądź bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

1. W poniedziałek, 3.04., zapraszamy chętnych do sprzątania wokół kościoła od godz. 8.00.